Creativerse, Minecraft'a Rakip Olmaya Geliyor

Creativerse, Minecraft'a Rakip Olmaya Geliyor

Daha önce erken erişim aşamasına giren ve milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Creativerse'in nihahi çıkış tarihi açıklandı ve özel bir tanıtım videosu da yayınlandı. 

The McKinney, Texas'ta kurulan Playful isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Creativerse, açıkça Minecraft'ın bir kopyası. Bu temele yeni özellikler ekleyen Playful, ortaya daha yeni bir Minecraft çıkartarak, asıl oyunun sahip olduğu devasa pazardan küçük de olsun bir pay istiyor. Erken erişim aşamasında 2.6 milyon oyuncuya ulaşmayı başaran Playful, Minecraft'ın 126 milyonluk oyuncu kitlesine gözü dikmiş durumda. 

İki yıl önce sessizce Steam'in erken erişim aşamasında kendisine yer bulan, ardından oyuncuların çektiği videolar vb. şeylerle oyuncu kitlesini büyütmeyi başaran Creativerse'ün son sürümünün 8 Mayıs tarihinde yayınlanacağı açıklandı. 

Temelde Minecraft'ta ne yapabiliyorsanız onu yapabildiğiniz oyunda, rakibine göre iyi yanlar da bulunuyor. Bunların en başında da kolaylaştırılmış multiplayer düzeni ve ekranı geliyor. Oyuncular Creativerse'de çok kolay şekilde arkadaşlarını bulabiliyor ve onlarla istedikleri oyunlara girebiliyorlar. Minecraft'ta da bu seçenek varken, bunun biraz daha zor ve çetrefilli bir iş olduğunun da altını çizmek gerek. 

Erken erişim aşamasından sonra da güncellenmeye devam edeceği ve devasa bir oyun haline getirilene kadar geliştirilmeye devam edileceği söylenen Creativerse'ün tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Minecraft'ın Yeni Ücretsiz Paketiyle Uçmaya Hazır Olun!

Minecraft, Çıktığından Bugüne 122 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

YORUMLAR