Crytek 3 Aydır Çalışanlarına Maaş Ödeyemiyor

Crytek 3 Aydır Çalışanlarına Maaş Ödeyemiyor

Üç Türk kardeşin Almanya'da kurduğu oyun geliştirme şirketi Crytek, ekonomik krizle boğuşuyor. Crytek'in 3 aydır çalışanlarına maaş ödeyemediği ve batma noktasına geldiği konuşuluyor. 

1999 yılında Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşler tarafından kurulan Crytek, ilk büyük çıkışını Far Cry ile yapmıştı. Ardından bu seriyi Ubisoft'a satan Crytek, kendi oyun motoruyla geliştirdiği ve yeni bir grafik seviyesi ortaya koyduğu Crysis serisiyle ününe ün katmıştı. Fakat şirketin yeni nesil konsolların çıkmasının ardından işleri iyi gitmemiş, Ryse: Son of Rome ile birlikte ekonomik sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. 2014 yılında yine çalışanlarına maaş ödemediği ortaya çıkan Crytek bu krizden, geliştirmekte olduğu Homefront: The Revolution'ı Deep Silver'a satmış ve elini rahatlamıştı.

Ortaya çıkan yeni haberlerde, Crytek'in başta Bulgaristan stüdyosu olmak üzere birçok noktadaki çalışanlarına 3 aydır maaş ödemediği iddia edildi. Şirkette halihazırda çalışmakta olan kişilere dayandırılan bu haberin devamında, krizin 2014'ten daha büyük olduğu ve Crytek'in batmakla yüz yüze olduğu da söylendi. Cevat Yerli'nin bir süredir şirkete dahi gitmediği konuşulurken, kardeşlerin yaşanan ekonomik krizi aşmak için uğraş verdikleri de belirtildi. 

Söylenti: Crytek'te Ekonomik Kriz Büyüyor

Türkiye'nin İlk Sanal Gerçeklik Merkezi Crytek - Bahçeşehir Ortaklığıyla Açıldı

YORUMLAR