Cyberpunk 2077'nin Çok Oyunculu Olacağı Doğrulandı

Gelecek yılın en çok beklenen yapımlarından olan Cyberpunk 2077 hakkında önemli bir bilgi nihayet resmileşti. Geliştirici CD Projekt Red (CDPR), Cyberpunk 2077'nin hikayesinin haricinde çok oyunculu olacağını da dile getirdi.

Geçtiğimiz dönemden bu yana oyuncular tarafından merakla beklenen ve açık dünya yapımlarına farklı bir bakış açısı getireceği inanılan Cyberpunk 2077 hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Cyberpunk 2077 için multiplayer seçeneğinin geleceği belirtildi. İşte CDPR'nin açıklaması:

"Şimdilik planımız; Nisan ayında Cyberpunk 2077'yi sunmak ardından DLC'leri paylaşmak (ücretsiz) ve tek oyunculu içeriği takip etmek olacak. Bunlar bittikten sonra sizi çok oyunculu bir aksiyona davet etmek istiyoruz."

CDPR daha önce bu modun geliştirme aşamasında olduğunu ve kesin olmadan çıkamayacağını söylemişti. Ancak tek oyunculu oynanış göz önüne alındığında (önceki Witcher yapımları gibi) Cyberpunk 2077'nin daha fazla oyuncuya hitap etmesi gerektiği düşünülmüş.

Şu aşamada çoklu oyuncu modunun hangi yapıda olacağını bilmiyoruz. Deadmatch tarzı geleneksel birinci şahıs bayrak kapma maçları veya 100 kişilik dev haritalarda savaşlar olabileceği tahmin ediliyor. Tüm bunlar, E3'te Keanu Reeves'in hikayede oynanamayan bir karakter olan Johnny Silverhand rolünü üstleneceğini ortaya koyan sürprizin başında geliyor.

Peki ya siz Cyberpunk 2077'nin çok oyunculu modunun nasıl olmasını istersiniz? Sizce kalabalık savaşlar mı yoksa bayrak kapma maçları mı daha eğlenceli olur?