Dan Bilzerian İzmitli Ömer'e Para Gönderip Amerika'ya Davet Etti

Dan Bilzerian Ömer Okkalı

Kocaeli, Kartepe’de yaşayan 20 yaşındaki Ömer Okkalı, sosyal medyanın en ünlü isimlerinden Dan Bilzerian tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne çağrıldı. Ömer Okkalı, Amerika'ya giderken hediye olarak İzmit pişmaniyesi ve Kocaelispor atkısı götüreceğini söyledi.

Ömer Okkalı’yı sosyal medyanın gündemine taşıyan olay, genç adamın Instagram üzerinden paylaştığı Hikaye ile başladı. Dan Bilzerian ile ilgili bir fotoğraf paylaşan Okkalı, bir süre sonra hikayesinin Bilzerian tarafından görüntülendiğini fark etti. Bunun üzerine Dan Bilzerian’a mesaj atma kararı alan Okkalı, ünlü isme “Merhaba Dan Bilzerian. Senin çok büyük bir hayranınım. Amerika'ya gelmek istiyorum. Ancak bu imkansız görünüyor. Bana yardım edebilir misin?” şeklinde mesaj attı.

Gönderilen mesaja bir süre sonra cevap geldi ve Bilzerian, “Sana yardım etmek için ne yapabilirim? Bu numaradan benden bir şeyler isteyebilirsin” dedi. Bunun üzerine Bilzerian ya da sosyal medya ekibiyle iletişime geçen Ömer Okkalı’ya 5 bin dolar gönderildi. New York John F. Kennedy Havalimanı'na bilet alan Okkalı, ay sonunda Amerika'ya gidip Dan Bilzerian ile görüşmek için gün saymaya başladı.

Dan Bilzerian Ömer Okkalı 1

Dan Bilzerian 5 bin dolar gönderdi

Okkalı, "Instagramda takılıyordum. Yatağımda uzanır vaziyetteydim. Hikaye paylaşmıştım. Bir baktım ki Dan görmüş. 'Allah Allah, ne alakası var? Hesabı mı hacklendi acaba?' diye düşündüm. Instagrama bir çıkıp tekrar girdim. Bu sefer ekran görüntüsü alıp arkadaşlarıma yolladım. Arkadaşlarım ilk başta yalan söylediğimi zannetti. Ben sefer Dan Bilzerian'ı da etiketleyerek instagramda paylaştım. 4-5 dakika geçmeden bir mesaj aldım. Tabii ben yerimde duramıyorum. Yataktan kalktım. Annemle babam uyuyordu. Ben, 'Ne oluyor?' diye düşünüyorum. Sonra hemen, 'Bir yol yapmam, bir şeyler söylemem lazım' diye düşündüm. Herkesin karşısına çıkmaz bu fırsat. Sonra ikinci mesajı attım ama halen inanmıyorum. İşin içinde bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Ondan da çok çabuk cevap aldım. Bir numara paylaştı. Sonra New York'tan bir telefon geldi. Açtığımda İngilizce konuşan bir kadın vardı. Pek bir şey konuşamadım. Kem küm yaptım. Ne diyeceğimi bilemedim. 'Please speak Turkish' dedim. Bayağı bir saçmaladım. Tarzanca bir İngilizce oldu. Kadın bir şeyler daha söyledikten sonra telefonu kapattı. 15-20 dakika sonra tekrar telefon çaldı. O arada ben iş yerindeydim. Çok heyecanlandım. Başka bir yerlerden çeviri programı açmaya çalıştım. İkinci arayan bu kez Türkçe konuşuyordu. Buna da şaşırdım. Bana durumu anlattı. Mail adresi verdi. O adresten bilgilerimi yollamamı istedi. Ben başta inanamadım. Heyecandan 'Neden ben?' diye soramadım bile. Ne çabuk Türkçe konuşan birini bulup da bana ulaştılar, onu düşündüm. Bayağı bir tereddütte kaldım. Doğru mu, değil mi? Yoksa işin içinde başka bir olay mı var? Bayağı bir şaşkınlık geçirdim. Verdikleri adrese ıban numaram ve bir kaç özel bilgimi attım. Bu bilgileri atarken de daha kötü yerlere gidebilir diye bayağı korktum. Gün içerisinde hesabıma 5 bin dolar kadar bir para geldi" açıklaması yaptı.

Dan Bilzerian Ömer Okkalı 2

Bilzerian’a pişmaniye götüreceğim

Ömer Okkalı, "Annem, babam henüz bu durumu bilmiyor. Ben normalde bu kadar çabuk ünleneceğimi bilmiyordum. Bu olayın Türkiye'ye yayılacağını hiç tahmin etmiyordum. Sadece sosyal medyada yakın arkadaşlarım biliyordu. Yabancı insanlar da beni pek takip etmiyordu. Sadece tanıdıklarım vardı. Bu olayın sadece sosyal medyada bin takipçili bir sayfada paylaşılıp kalacağını düşünüyordum. Sonra bir gecede bütün Türkiye'ye yayıldı. Annem, babam henüz görmediler. Onlara bu akşam söylemeyi düşünüyorum ama nasıl söyleyeceğimi de bilmiyorum" diye konuştu.

Dan Bilzerian'a pişmaniye hediye edeceğini söyleyen Ömer Okkalı, şöyle konuştu: "Şu an sadece arkadaşlarım biliyor ve herkes çok şaşırıyor. Oraya gidince zamanımı en güzel şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum. Amacım özellikle İzmit'i tüm dünyaya duyurmak. Onun dışında Türkiye'ye güzel bir dönüş yapmak istiyorum. Dan'ın yanına Amerika'ya giderken, buradan İzmit Pişmaniyesi ve Kocaelispor atkısı ile gideceğim. Bunları ona hediye edeceğim, tüm dünyaya pişmaniyenin ve Kocaelispor'un namı yayılsın istiyorum."