Diablo 3 Konsollara Geliyor

Diablo 3 Konsollara Geliyor

Sadece PC ve Mac için çıkan Diablo 3 yaklaşık 12 yıldır hayranlarını heyecanlı ve bir o kadarda sinir bozan bir bekleyişe mahkum etmişti. Diablo 3 çıkmasıyla birlikte video oyunları adına görebileceğimiz en iyi organizasyonlara imza attı. Bunun en büyük örneği Taksim’de Aral tarafından gerçekleştirilen Diablo 3 etkinliği belki de ülkemizde bir video oyunu adına yapılmış en büyük lansman niteliğindeydi.

Diablo 12 yıl sonra geldi ancak gelirken beraberinde birçok dedikoduyu beraberinde getirdi. Bunlardan en dikkat çekeni ise Diablo 3’ün konsollara çıkacağıydı. Konsollar ile arası olmayan Blizzard aslında bu konuyu düşündüklerini dile getirmiş ve bu artık bir söylentiden daha fazlasına dönüşmüştü.

Derken Blizzard’ın Diablo 3 için konsol sürümünü geliştirmeye başlayacağını söylemek mümkün. Kendi sitesinde yayınladığı bir bildiride Blizzard kendi ekibinde çalışmak üzere yeni oyun tasarımcıları arıyor. Bu tasarımcıların özelliği ise konsol ile alakalı olmaları. Blizzard yakın bir tarihte (umarız yine 12 yıl beklemeyiz) Diablo 3’ü konsollar için duyuracak.

YORUMLAR