Diablo 3 Konsollara Ne Zaman Gelecek?

Diablo 3 Konsollara Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz aylarda Diablo 3’ün konsollara geleceği hakkında birçok söylenti mevcut idi, hatta Blizzard bünyesinde çalışmak üzere günümüz konsolları için tasarımcı arayışlarına bile girişilmiş ve Diablo 3’ü konsollara taşıma hayalini hayata geçirmek için ilk adımlar atılmaya başlanmıştı. Ancak bu söylenti ve gelişmelerin üzerinden biraz zaman geçti ve henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Blizzard resmi bir açıklama yapmış olmasa da, Diablo 3’ün baş yapımcısı Rob Pardo yaptığı açıklama ile Diablo 3’ün çok yakında konsollara giriş yapabileceğinin sinyallerini verdi. Pardo yaptığı açıklamada Diablo 3’ün konsollarda nasıl bir deneyim sunduğunu görmek için Playstation 3 ve Xbox 360 üzerinde Diablo 3 testleri yapmaya başlamışlar.

Bu çalışmalar şu an için test aşamasından öte çalışmalar değilken, keşfettikleri yenilikler ile yol kat ettiklerini belirten Pardo yakın zaman içinde resmi olarak bu çalışmalara başlayabileceklerinin de altını çizdi. Şu an için konsollardan çok Diablo 3’ün ek paketleri için çalışmaların sürdürüldüğü de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

YORUMLAR