Disney, Marvel: Avengers Alliance 2'den Çok Şey Bekliyor

Disney, Marvel: Avengers Alliance 2'den Çok Şey Bekliyor

Disney’in bugüne kadar çıkardığı en başarılı mobil oyunlardan bir tanesi, 2012 yılında çıkan ve 70 milyon kullanıcıya ulaşan Marvel: Avergers Alliance’dı. Yakın zaman önce çıkarılan Marvel Avergers Alliance 2 ise şirketin bir başka umut kaynağı durumunda.

Birkaç gün önce Android, iOS, Windows Store ve Amazon için piyasaya sürülen Marvel: Avengers Alliance 2, Disney’in Marvel hayranlarına dair yaptığı bir test konumuna da oturmuş durumda. Sosyal medya ağları ve oyunları bir şekilde bağlayan oyun, böylece günümüzde Marvel oyunları oynamak isteyen oyuncuların sayısını belirlemek için de kullanılacak.

Yeni oyun, daha önce Kabam tarafından piyasaya sürülen Marvel: Contest of Champions ve Netmarble’ın Marvel Future Fight oyunlarına benzer bir kurguya sahip. Bu oyunda da amacımız, ünlü Marvel karakterlerinden bir ekip kurmak ve onları bir şekilde en iyi konumuna getirmek.

Disney’in mobil oyunlarının başında bulunan Chris Heatherly ise yeni oyunlarını şöyle anlatmış: “Avergers Alliance 2’yi kendi içimizde geliştirdik. Bugüne kadarki en başarılı oyunumuz ilk Marvel Avergers Alliance olmuştu. Yeni oyun da yine çok özel görünüyor. Oldukça derinliğe sahip ve bundan ötürü çok heyecanlıyız. İlk oyunla arasında bağ bulunan bir hikayeye sahip. Marvel ile birlikte çalışarak, oyundaki hikayenin arka planını anlatan bir çizgi roman da hazırladık. Ayrıca oyunların kendilerine ait mitik bir alt yapıları da var.”

Marvel: Avengers Alliance 2’de oyuncular Avengers ekibi içerisinde yer alan Daredevil, Guardians of Galaxy karakterleri, Spider-Man, Captain Marvel, Wasp ve diğer birçok başka karakterden bazılarını seçerek kendilerine bir ekip kuruyorlar. Kurdukları ekiple birlikte Ultron, Baron Stucker, M.O.D.O.K gibi kötü düşmanlara karşı amansız bir mücadeleye giriyorlar.

Oyundaki hikaye ise bir gezegenin yok olması üzerine kurulu. Arkasında hiç iz bırakmadan kaybolan bu gezegende yaşayan bütün insanlar ve onların yaşadıkları bütün şehirler de gezegenle birlikte gidiyor. Oyuncular ise hayatta kalanlarla birlikte, böylesine bir kötülüğü kimin yapmış olabileceği tezleri üzerinden, gerçeği aramaya koyuluyorlar.

Hemen aşağıda yer alan videosunda da oyuna dair bilgiler alabileceğiniz gibi. Videonun altında yer alan bağlantı adreslerinden, oyunu mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirmeniz mümkün

Haftanın iOS Oyunu: Marvel Mighty Heroes

Hey Samsung, Bize Marvel Avengers Serisi Galaxy S6 Yapsana!

Örümcek Adam'ın Tüm Marvel Filmlerinde Görüneceği Kesinlik Kazandı


YORUMLAR