DJI Elle Kontrol Edilebilir Spark Drone Modelini Tanıttı

DJI Elle Kontrol Edilebilir Spark Drone Modelini Tanıttı

Dünyanın en iyi drone üreticilerinden biri olarak gösterilen DJI, drone yönetimini avcunuzun içine taşıyan Spark Drone modelini duyurdu. Yeni nesil drone ile birlikte tamamen el ile kontrol etme mekanizması da hayatımıza girmiş oldu.

Instagram'da aldığınız like sayısını önemseyenlere güzel bir haberimiz var. DJI'ın yeni Spark modeli, sadece 10.6 gram ağırlığıyla dikkat çekiyor ve en küçük kamera modeli olmasıyla ön plana çıkıyor. Küçük boyutu sizi yanıltmasın, gerçekten çok özel bir cihazdan bahsediyoruz. Avucunuzun içindeyken onu uçurabilir ve sadece el hareketlerinizle onu kontrol edebilirsiniz. 

DJI gönderdiği basın bülteninde, "Daha önce hiç drone uçurmamış olsanız bile, Spark Drone'u yönetmek çok kolaydır. Çünkü ihtiyacınız olan tek uzaktan kumanda elleriniz" diyor. Sizin kontrolünüzde havalandıktan sonra hareket moduna giren drone, 16 dakikalık uçuş süresiyle bir selfie çekmek ve ellerinizle tekrar avucunuzun içine döndürmek için ideal. 

Spark'ın 12 megapiksellik bir kamerası bulunuyor ve 1080p video çekebiliyor. Ayrıca Quickshot modu ile 10 saniyelik videolar oluşturabiliyorsunuz. Yatay ve dikey panoramik çekme imkanı ve ShallowFocus modu ile keskin görüntüler elde etme imkanınız olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

DJI'ın Türkiye'deki İlk Mağazası İzmir'de Açıldı

YORUMLAR