DriveClub'ı Geliştiren Evolution Studios, Codemasters'a Katılıyor

DriveClub'ı Geliştiren Evolution Studios, Codemasters'a Katılıyor

Geçtiğimiz aylarda yaşanan gelişmeler sonucunda, DriveClub ve MotorStorm gibi oyunları geliştiren firma Evolution Studios'un kapatılacağı açıklanmıştı. Bu gelişmenin ardından, yarış oyunlarıyla ünlü olan İngiliz oyun firması Codemasters, Evolution Studios'u bünyesine kattıklarını açıkladı.

Bu gelişme sonucunda Evolution Studios, artık çalışma hayatına yalnızca PlayStation platformu için oyun geliştiren bir stüdyo olmak yerine çoklu platform oyunlar geliştiren bir stüdyo olacak. DriveClub'ın baş tasarımcısı ve Evolution Studios'ta 12 yıldır görev yapan yetkili Paul Rustchynsky, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada Codemasters'a katılmaktan dolayı aşırı heyecanlı olduklarını ve geliştirecekleri yeni yarış oyunu için oldukça sabırsızlandıklarını belirtti.

Codemasters'ın CEO'su Frank Sagnier ise, F1 2015 ve Dirt Rally gibi piyasaya yeni sürdükleri oyunlarının şirketin gelişimine büyük fayda sağladığını ve bunun sonucu olarak böyle yüksek bir ekonomik güce ulaştıklarını belirtti. Bakalım iki firmanın bu güzel işbirliği sonucunda nasıl bir yarış oyunu ortaya çıkacak?

Need for Speed Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR