Drone'la Balık Tutmak da Artık Mümkün!

Drone'la Balık Tutmak da Artık Mümkün!

Tüketici odaklı bir elektronik fuarı olarak da bilinen IFA 2017'de yüzlerce ürün birbiriyle yarışırken, bunlardan en ilginç olanı balık tutabilen bir drone oldu.

Powervision isimli bir şirketin geliştirdiği ‘PowerRay3’ adındaki bu drone, denizde ya da gölde balık tutmak için kullanılabiliyor.

Daha önce birçok konuda becerilerine tanık olduğumuz drone'ların, teknoloji ve hobi alanında türlü işlerde kullanıldığına şahit olmuştuk. IFA 2017 Teknoloji Fuarı'nda ilgi çeken ürünlerden biri olan sualtı drone'u, sadece balık tutmak amaçlı kullanılıyor. Böylece tüketiciler hem drone yüzdürüp (!) hobilerini her iki şeklide tatmin edebiliyorlar.

Tıpkı drone’larda olduğu gibi uzaktan kumanda ile kontrol edilen PowerRay3’ün üzerinde bulunan kameralar sayesinde, hareketler gerçek zamanlı takip edilebiliyorlar. Söz konusu bu kameralar su altından canlı yayın yaparak, bir uygulama sayesinde cep telefonlarından kontrol edilebiliyor.

Üzerine misina ve iğne de takılabilen ‘PowerRay3’  drone'u, balıkların olduğu noktaya yönlendirilerek, balık sürüleri takip edilebiliyor. Söz konusu kameralar vasıtasıyla balıkların yemi yeme anı kamera üzerinden izlenebiliyor. Böylelikle balık tutmak için şansa gerek kalmıyor. Ayrıca, cihazın üzerindeki sonar-radar sistemi ile suyun derinliği de takip ediliyor, böylece bir oltadan daha fazla derinlere ulaşabilmek mümkün olabiliyor.

30-35 metre derinliğe inebilen tamamı su geçirmez olan PowerRay3, 2 bin 500 Euro’ya satılıyor.

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

Hazır Olun, Drone Kuryeler Geliyor!

Depodaki Malları Drone'lar Sayacak

YORUMLAR