Dünya Rekoru Kıran Mucize Drone ile Çocuğunuzu Okula Getirip Götürebilirsiniz

Dünya Rekoru Kıran Mucize Drone ile Çocuğunuzu Okula Getirip Götürebilirsiniz

Günümüzde drone ya da insansız hava aracı teknolojisi giderek artan bir şekilde kullanılmaya başlanıyor. Ülkeler istihbarat araçları ve savaş araçları olarak insansız hava araçlarını kullanmayı tercih edebiliyorlar. Bunun yanında Amazon gibi e-ticaret firmaları bu araçları kullanarak ticari faaliyetlerini yürütebiliyorlar. Droneların can kurtarılmasına yardımcı olabildiklerine de şahit olmuştuk:

Peki işi bir adım öteye götürmeye ve insansız hava araçlarıyla kurduğunuz kendi nakliyat firmanızın başına geçmeye ne dersiniz? Oslo Üniversitesi'nden bir takımın geliştirmiş olduğu bu Megakopter adlı verilen drone ile bu işi gerçekleştirebilir ve işletmeciliğe adım atabilirsiniz.

Megakopter yapılan bir gösteride tam olarak 61 kiloluk bir yükü kaldırarak Guiness Rekorlar Kitabı'na geçmeyi başarmış. Megakopter'in çalışma mantığı ise birçok küçük insansız hava aracının birleştirilerek tek bir kumandadan kontrol edilmesi üzerine kurulu. Cihazı geliştiren ekip bu sayede çeşitli eşyaları kaldırmayı başarabiliyor.

Megakopter'i çocuğunuzun okul servisi ya da köpeğinizin tuvalet ihtiyacını gidermesi için onu gezdirebileceğiniz bir açık hava aracı olarak kullanabilir ve yaratıcılığnızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Megakopter'in bu işi nasıl başardığını görmek için bu videoya göz atabilirsiniz:

NOT: Çocuğunuzu veya köpeğinizi Megakopter ile taşımayı evlerinizde denemeyin!

YORUMLAR