Dünyada Hayırsever Melek Gibi Teknoloji Liderleri Var, Peki En Melek Kim?

Dünyada Hayırsever Melek Gibi Teknoloji Liderleri Var, Peki En Melek Kim?

 

Facebook hisselerinin yüzde 99'unu bağışlamaya karar veren 45.8 milyar dolarlık adam Zuckerberg, kendince bir gündem yarattı. Ancak Zuckerberg bu konuda bir öncü değil. Birçok teknoloji devi bu konuda öncülük yapıyor ve gelirlerini hayır işlerine bağışlıyorlar. Peki, bu konuda en çok parayı hayır işine bağlayan lider kim dersiniz?

Aslında Silikon Vadisindeki genç ve varlıklı liderlerin çoğu bu "hayır işi" konusunda bir derece de olsa, sosyal hayatın standartlarını insanlar için daha iyileştirebilmek adına bir çok bağış yapıyorlar. Ancak bu bağışlara kümülatif olarak bakacak olursak hiç biri Gates ailesi kadar öne çıkamıyor. 2014 yılında yaptıkları bağışlarla 2014 yılında liderlik koltuğunda oturuyorlardı. Bu alanda yıllardır Melinda ve Bill Gates çiftinin eline kimse su dökemiyor.

2014 yılında en cömert bağışta bulunan teknoloji liderleri ve yatırımcılar şöyle sıralanıyorlar.

Bu noktada listenin en başında yer alan Gates ailsinin laftan çok icraat içinde olduğunu görmek de mümkün. Gates ailesi şimdiye kadar hiçbir yayın organında bağış yapmadan önce demeç vermedi. Sakin sakin bağışlarını yapıyor ve nasıl kullanıldığını bizzat izliyorlar. Gates ailesinin çocuk sağlığına yaptığı bağışların meyvelerini 2019 yılında vereceği hesaplanıyor. 2019 yılında Gates, 5 yaşın altında 7.6 milyon çocuğun hayatını kurtarmış olacak.

Kız Çocuğu Dünyaya Gelen Zuckerberg, Facebook Hisselerini Bağışlayacağını Açıkladı

Zuckerberg 2012 Yılının En Hayırsever İkinci İnsanı Oldu

YORUMLAR