Dünyanın Drone Destekli İlk Otomobili Rinspeed Etos Görücüye Çıktı

Dünyanın drone destekli ilk otomobili rinspeed etos görücüye çıktı. Ayrıntılar için tıklayın!

Dünyanın Drone Destekli İlk Otomobili Rinspeed Etos Görücüye Çıktı

Biz teknolojinin daha çok bilgisayar ve mobil kısmına yoğunlaşırken, otomobil pazarındaki rekabette bir hayli kızışıyor. Tesla devrimi dediğimiz elektrikli otomobil çalışmalarından sonra, sürücüsüz araç furyası da fazlasıyla gündeme gelmeye başladı. Hiç alışık olmadığımız bir haber de İsviçre'den geldi. İsviçreli otomobil firması Rinspeed, dünyanın ilk drone destekli insansız otomobilini görücüye çıkardı. 

Rinspeed Etos, sadece bir insansız otomobil modeli olmasıyla ön plana çıkmıyor, aynı zamanda ona bir de drone eşlik ediyor. BMW firmasının i8 modeli üzerine inşa edilen arabada pek çok değişiklik yapılmış. Sadece motor kısmında değişikliğe gidilmeyen Rinspeed Etos, benzinli motorun yanında elektrikli motoru da içerisinde barındırıyor. 

Arabanın iç donanımına bakıldığında da normal direksiyonun yanında bir de sürücüsüz mod bulunuyor. Direksiyon modundan çıktığınızda karşınıza 21 inç'lik bir ekran geliyor ve tüm kontrolleri oradan sağlayabiliyorsunuz. Arabayı dünyada ilk kılan Drone'un ise ilginç görevleri var. Selfie çekme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi, birkaç eşyayı taşımasını da isteyebiliyorsunuz. Tabii bu şimdilik bize ilginç geliyor, büyük ihtimalle CES 2016'da göreceğimiz Rinspeed Etos'un drone'u farklı işlevlere de sahip olacaktır. 

Videosunu izlemek için: 

YORUMLAR