Dünyanın En Güçlü Ekran Kartı, Dünyanın En Kalın Cüzdanına Sahip Olanlar İçin Satışa Sunuldu

Dünyanın En Güçlü Ekran Kartı, Dünyanın En Kalın Cüzdanına Sahip Olanlar İçin Satışa Sunuldu

Hatırlayacağınız üzere bir süre önce AMD'nin "dünyanın en güçlü ekran kartı" sıfatına sahip olacak bir donanım üzerinde çalıştığını sizlere duyurmuştuk. Günümüzde giderek artan bir ilgi gören sanal gerçeklik konseptine vurgu yapılarak duyurulan bu ekran kartı sanal gerçeklik oyunlarını maksimum performs ile oynayabilmemiz için tasarlanmış bir canavardı. Şu ana kadar dünyanın en güçlü ekran kartı olma ünvanını Nvidia Geforce Titan X ekran kartları taşıyordu. AMD Radeon Pro Duo bu ünvanı Nvidia'nın elinden alıyor.

AMD Radeon Pro Duo temel olarak üzerinde 2 grafik işlemcisi olan bir ekran kartı. 3. nesil GCN mimarisine yer veren AMD Radeon Pro Duo, AMD'nin bir önceki çift grafik işlemcili ekran kartı R9 295 X2'de yakalanan performansı daha da öteye taşıyor. DirectX 12 ve Vulkan'ın da gücüyle yeni hız canavarı 4K oyunculukta ve sanal gerçeklik oyunlarında aralılan akıcılığı yakalamamıza imkan tanıyacak.

AMD Radeon Pro Duo Fiyatı El Yakıyor

AMD Radeon Pro Duo'nun geçtiğimiz aylardaki duyurusunun ardından yeni ekran kartı geçtiğimiz günlerde yurt dışında satışa sunuldu. Ekran kartının piyasaya sürülmesiyle birlikte satış fiyatı da ortaya çıktı. AMD Radeon Pro Duo yurt dışında 1.499 dolarlık bir satış fiyatına sahip. Ülkemizde bu fiyat 4200 TL'ye yakın bir seviyede. Fakat ek vergilerle bu fiyatın ülkemizde çok daha yukarı tırmanabilmesi muhtemel.

AMD Radeon Pro Duo kendi sıvı soğutma çözümyle birlikte geliyor. AMD kendi yaptığı benchmarklarda yeni ekran kartının Nvidia GeForce Titan X'ten 1.5 kat daha hızlı olduğunu iddia etmekte.

İyi Bir Oyun Bilgisayarının En Önemli Kriteri Nedir?

YORUMLAR