Dünya'nın En Hafif Ultrabook'u ThinkPad X1 Yoga Seçildi

Dünya'nın En Hafif Ultrabook'u ThinkPad X1 Yoga Seçildi

Sadece 14 inç'lik bir ekrana sahip olmasına karşın sıvıya karşı dayanıklılığı, 15 saniyelik sarj ile 100 dakika dayanabilen dijital kalemi ve sadece 1.27 kg'lık ağırlığı ile dünyanın en hafif Ultrabook'u Lenovo ThinkPad X1 oldu.

Dev bilgisayar üreticisi Lenovo'nun son bilgisayarlarından birisi olan ThinkPad X1 sunduğu performans ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. 2'si 1 arada bir yapıya sahip olan bilgisayar hem laptop hemde tablet olarak kullanılabiliyor. 360 derecelik bir katlanma özelliğine sahip olan ThinkPad X1 aynı zamanda dünyanın en hafif Ultrabook'u seçildi. 11 saatlik pil ömrüne sahip olan bilgisayar aynı zamanda askeri düzeyde dayanıklılık testlerinden de başarı ile geçmiş durumda.

2016 iF Ürün Tasarım Ödülleri kapsamında 16 farklı dalda ödül alan ThinkPad X1, sahip olduğu özellikler ile de kullanıcılarının tüm işlerinde yardıma koşuyor. 6. Nesil Intel Core i7 işlemcilerden gücünü alan bilgisayar 2K görüntü kalitesine sahip ekranıyla da özellikle filmlerde ve oyunlarda yüksek görüntü kalitesi sağlıyor. Sunduğu performansa göre oldukça hafif olan bilgisayar 1.27 kg'dan başlayan ağırlığa sahip. Ayrıca bir de Stylus kalemi barındıran bilgisayar dokunmatik modundayken yazım hızında belirgin hız artışı sağlanmasına yardımcı oluyor. Öte yandan bu kalemi 15 saniyelik şarj ile 100 dakika kullanmak mümkün oluyor. 

ThinkPad X1'in isteğe bağlı olarak eklenen özellikleri de mevcut. Daha kaliteli bir deneyim yaşamak için kesenin ağzını biraz daha açmak gerekiyor. İster profesyonel ister kişisel olsun ThinkPad X1'in tüm işlerinize yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Lenovo'dan Intel İşlemcili Akıllı Ayakkabı

Meizu M3S Metal Kasası ve 3GB RAM Avantajına Rağmen Oldukça Ucuz


YORUMLAR