Dünyanın En İyi Clash Royale Oyuncuları Tokyo'da Buluşacak

Clash Royale Turnuva

Çok sevilen mobil oyun Clash Royale için düzenlenecek Dünya Şampiyonası için beklenen açıklama sonunda yapıldı. Oyunun yapımcısı Supercell, yayınladığı duyuruyla birlikte 2018 Clash Royale League World Finals ismi verilen etkinliğin Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenleneceğini söyledi.

Toplamda 1 milyon dolar ödül dağıtılacak olan organizasyonun 1 Aralık tarihi itibarıyla başlayacağı açıklanırken, etkinliğin Tokyo’daki Makuhari Messe Kongre Merkezi’nde düzenleneceği dile getirildi. Dünyanın en iyi al Clash Royale takımının kıyasıya bir mücadelenin içine gireceği etkinliğin Japonya saati ile 1 Aralık 10.00 sularında başlayacağı da belirtildi.

Supercell, bir süre önce mobil oyununu espor dünyasına taşımak adına Clash Royale League adını verdiği yeni bir platform duyurmuştu. Üst seviye oyuncuları karşı karşıya getiren lig, oyunu rekabetçi tarafını ön plana çıkarmıştı. Birkaç aydır yapılan maçların ardından oyunun en iyi takımları ve oyuncuları ligde alınan sonuçlara göre belirlenirken, lige 7 binin üzerinde takımın katıldığı söylenişti.

3 veya 6 kişiden oluşan takımlarla mücadele edilen ve her hafta 1’e 1 ya da 2’ye 2 maçların düzenlendiği etkinlik, Clash Royale Esports kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanmıştı. Supercell, final maçlarının da yine YouTube üzerinden canlı olarak izlenebileceğini belirtti.