Dünyanın En Uzun Hava Taşımacılığı Rotası Başlıyor

Dünyanın En Uzun Hava Taşımacılığı Rotası Başlıyor

Avustralyalı Qantas Havayolları, Airbus ve Boeing'le yaapacağı anlaşmalardan sonra Sydney - Londra ve Sydney - New York'a arasında karşılıklı aktarmasız uçuşlar gerçekleştirebileceğini duyurdu.

Qantas, yıllardır Sydney ve Melbourne'den Londra'ya aktarmasız havayolu taşımacılığı hayalini kuruyordu. Avustralyalı havayolu şirketi Qantas Airways, bu hayalini bir adım daha öteye taşıyarak, söz konusu rotayı New York'a da çevirdi. Qantas CEO'su Alan Joyce, cuma günü yayınladığı bir haberde, Airbus ve Boeing'in geliştireceği iki model sayesinde Sydney'den Londra'ya 20 saat 20 dakikada uçulabileceğini, New York uçuşlarında da, bu yolculuğun yaklaşık 18 saat kadar süreceğini resmen açıkladı.

Gelecek yıl havalanması beklenen Airbus A350 ve Boeing 777X modeli yeni uçakların 2020 yılında pistlere çıkmasıyla birlikte, söz konusu seyahatlerde havayolu şirketi rakipsiz olacak. Bu arada, hep hayal edilen aktarmasız Sydney-Londra seferleri de 2022'de başlayacak.

Daha hafif uçak gövdeleri ve verimli jet türbini teknolojileri sayesinde uzun menzilli uçuşlar, bundan böyle söz konusu modeller için son derece kolay olacaklar.

İklim Değişiklikleri Havayolu Taşımacılığını Alt Üst Ediyor

Hipersonik Uçak Teknolojisi Çok Yakın

YORUMLAR