Dünyanın En Yüksek ve Teknoloji Harikası Binası Bakın Nerede İnşa Ediliyor

Dünyanın En Yüksek ve Teknoloji Harikası Binası Bakın Nerede İnşa Ediliyor

Dubai’de birçok modern yapı var. Bunların bir kaçı yükseklikleriyle çoktan tarih yazdılar bile. Dubai’de şimdi de 1 milyar dolarlık yeni bir bina daha inşa ediliyor.

Dubai’de bulunan Burj Al-Khalifa 828 metre yüksekliği ile adından en çok bahsettiren binalardan biri. Bu baş döndürücü yüksekliği ile en uzun bina olma rekorunu da elinde tutuyor. Ancak yine Dubai’de yapılması tasarlanan bir bina Burj Al-Khalifa’yı tahtından edecek.

Tamamen dijital bir yaşam kalitesi sunarak IoT teknolojisi ile donatılacak olan 1 milyar dolarlık yeni gökdelenin adı ve planları henüz açıklanmadı. Ancak sızan bilgilere göre Burj Al-Khalifa’dan daha yüksek olacağı kesin. Ancak bizi ilgilendiren binanın boyu posu değil teknolojik özellikleri. Son derece modern bir yapı olacağı söylenen projedeki dairelerin tüm kontrolleri el ve ses komutlarıyla yapılacak. Akıllı odalar kendi özel işletim sistemine sahip hizmet robotlarıyla ev sahiplerine hizmet verecekler. Full Biyometrik güvenlik binayı koruyacak. Binanın retina taraması, ses tanıma sistemleri ve avuç içi taraması yapılarak kontrol edilecek güvenlik alt yapısı şimdiye kadar dünyanın hiçbir binasında olmadığı kadar üst düzey teknoloji barındıracak.

Yeni binanın sadece ilk 20 katı eğlence ve alışveriş katlarına ayrılacak. Bunun üzerine bahçeler ve parklar inşa edilecek. Rezidans, otel ve işyerleri de bu kaidenin üzerinde yer alacak. 

Hiç Böylesini Görmediniz, GoPro’nun Bir Kartal ile İmtahanı

Samsung Hakkında Hiç Bilmediğiniz Şaşırtıcı 10 Gerçek

YORUMLAR