EA, Jacksonville Kurbanlarının Ailelerine 1 Milyon Dolar Bağışladı

EA, Jacksonville Kurbanlarının Ailelerine 1 Milyon Dolar Bağışladı

Electronic Arts, geçtiğimiz hafta sonu Jacksonville’deki Madden turnuvasına düzenlenen silahlı saldırıdan etkilenenlerin ailelerine 1 milyon dolar bağışladı. 

27 Ağustos tarihinde popüler Amerikan futbolu oyunu Madden için düzenlenen turnuvaya gerçekleştirilen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybederken, 11 kişi de yaralanmıştı. Jacksonville Landing'deki GLHF adlı eğlence merkezini kana bulayan 24 yaşındaki David Katz isimli saldırgan, turnuvadaki oyunculara rastgele ateş açıktan sonra intihar etmişti. 

Madden’ın yapımcısı EA Sports, trajik olayın kurbanları Taylor Robertson ve Eli Clayton başta olmak üzere saldırıdan etkilenen kişiler için herkesin bağış yapabileceği bir fon oluşturdu. Mağdurların ailelerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen fona 1 milyon dolar bağışta bulunan ABD’li şirket, bu davranışıyla herkesin takdirini topladı.

 

 

EA Madden NFL’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, toplumu bir araya getirmek ve mağdurların acılarını paylaşmak adına Madden ekibi tarafından 6 Eylül’de özel bir canlı etkinliğin düzenleneceği belirtildi. 

Jacksonville şehrinde gerçekleşen bu vahim olay sonucu Amerikan Futbol Ligi (NFL) de Twitter'dan bir açıklama yaparak, saldırıda hayatlarını kaybeden insanlar için başsağlığı dilemiş ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktarmıştı.