Edgar Davids, Riot Games'e Karşı Açtığı Davayı Kazandı

Edgar Davids, Riot Games'e Karşı Açtığı Davayı Kazandı

Efsane futbolcu Edgar Davids'in, League of Legends oyununda bulunan Lucian karakteri için tasarlanan Şimşek Santrafor Lucian isimli kostümün kendisine benzediğini iddia ederek, Riot Games'e karşı açtığı dava sonuçlandı.

Şimşek Santrafor Lucian kostümünde, karakterin deri renginin, dreadlock olarak adlandırılan saç şeklinin ve kullandığı gözlüklerin, Edgar Davids'e oldukça benzemesi, uzun süredir League of Legends oyuncularının arasında konuşulan detaylardan bir tanesiydi. Hollanda, İspanya, İtalya ve İngiltere gibi büyük liglerin büyük takımlarında top koşturmuş ve Hollanda Milli Takımı ile kazandığı başarılarla adından söz ettirmiş isimlerden bir tanesi olan Edgar Davids, üstün futbol yeteneklerinin yanı sıra gözündeki sağlık problemi sebebiyle taktığı gözlüklerle de ön plana çıkmıştı. 

Edgar Davids'in Hollanda'da açtığı dava sırasında Riot Games, kostümün Davids baz alınarak hazırlanmadığını iddia etse de mahkeme kararını Davids lehine verdi ve Riot Games'in telif hakkı almadan yaptığı bu kostümden elde ettiği bütün gelirleri ünlü futbolcuya vermesi kararını aldı. 2014 Dünya Kupası öncesinde hazırlanan ve oyuncularla buluşturulan kostümden elde edilen gelirlerin hesaplanmasının ardından, paranın Riot Games tarafından Edgar Davids'e ulaştırılacağı da açıklandı. 

League of Legends’da 1907 Fenerbahçe Kupayı Kaldırdı

League of Legends Sunucuları Ülkemize Taşındı!

YORUMLAR