Edirne'nin Elektriği Bundan Sonra Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Edirne'nin Elektriği Bundan Sonra Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirmek isteyen Edirne Valiliği, geliştirilen bir proje kapsamında valiliğin bahçesine güneş ağaçları dikecek ve elektriğini bu yolla kazanacak.

Alternatif enerji kaynaklarına yönelmek isteyen Edirne Valiliği, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji üretimiyle ilgili bir proje hazırladı. Valilik tarafından hazırlanan ve "Güneşin Gözleri" adını alan proje kapsamında Valilik bahçesine "güneş ağacı" adı verilen fotovoltaik sistemler kurulacak. Kurulan sistem ile elektrik üretilecek ve Edirne Valiliği'nin elektrik ihtiyacı buradan karşılanacak. Proje kapsamında verimli ve temiz enerjinin üretilmesi amaçlanıyor.

Projenin Edirne Valisi Günay Özdemir ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalanan açıklamasında açıklananlara göre projenin bölgede yer alan kamu kurum ve kuruluşlara önayak olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının arttırılmasının amaçlandığı ifade edildi. Ayrıca yapılan açıklamalarda, "Edirne Valiliği - Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan projenin valilik binalarının çatılarına kurulacak olan fotovoltaik panellerle ve valilik bahçesine kurulacak güneş ağacı fotovoltaik sistemi ile üretilecek elektrik enerjisi sayesinde kamu harcamalarının azaltılması ve bu kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması sağlanacak." şekilde sözler kullanıldı.

Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

Dünya ve İnsanlık Yok Oluş Sürecine Girdi, Kıyamet Kapıda


YORUMLAR