Efsane Geri Döndü! Sony, Yeni Walkman’i Tanıttı

Efsane Geri Döndü! Sony, Yeni Walkman’i Tanıttı

Mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte müzik çalar taşımak birçok kişi için angarya olarak görülmeye başlandı. Özellikle Spotify, Fizy ve SoundCloud gibi çevrimiçi müzik platformlarının hayatımıza girmesi, Walkman çağının sonunu getirdi. Ancak anlaşılan o ki Sony böyle düşünmüyor. IFA 2017’de tanıtılan yeni Walkman, küllerinden doğmak istiyor.

Sony, müziği seven ve tarzına özen gösteren Y kuşağı gençlerine uygun yeni Walkman NW-ZX300 modelini IFA 2017 fuarında tanıttı. Bir dönemin elinden düşürmediği Walkman’ler, bugün tozlu raflarda mahkum kaldılar. Bunun sebebi elbette mobil cihaz teknolojisinin gelişmesi ve hayatımızın her alanına girmesi.

Sony son iki senedir yaptığı atakla Walkman çağını yeniden başlatmak istiyor. Bunu fark etmemiş olabilirsiniz, ancak Sony geçtiğimiz birkaç yıl içinde pek çok Walkman modeli üzerinde çalıştı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Walkman’i daha yetenekli hale getirmek için çalışan Sony, rehber olarak Xperia modelini aldı.

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile uyumlu ve yerleşik bir S-Master HX dijital amplifikatöre sahip olan müzik çalar; DSEE HX ile mevcut müzik kütüphanenizin kalitesini yükseltirken; DSD files3 formatlı müzikleri de çalabiliyor ve PC müzik dosyalarınız için bir USB DAC olarak işlev görüyor. Bu dijital müzik çalar, aynı zamanda MQA dosya formatı ile de uyumlu.

Ortam Sesi ve Gürültü Engelleme modunun da sunulduğu bu Walkman; en iyi ses deneyimini sağlamak üzere, içinde bulunduğunuz ortama kolaylıkla uyum sağlayabiliyor.

Bluetooth teknolojisi ile kablosuz bağlantı imkanı, cihazı dışarıda kullanmanın alternatif bir yolunu sunuyor. Buna ek olarak, LDAC ve Qualcomm aptX HD ses uyumlu olması da, kullanım konusundaki seçeneklerinizi artırıyor.

Yeni Walkman, kullanımı kolay bir grafik ara yüzü için; küçük bir 3.1 inç dokunmatik ekran ile akıllıca tasarlandı. 45 saatlik muazzam bir pil ömrüne sahip olan bu Walkman’i, pilinizin biteceği korkusunu yaşamadan gece gündüz yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kısacası, Sony'nin mühendisleri, sadece müziğe odaklanarak, daha kapsamlı ve akıllı bir Walkman yaparak, kullanıcıları mobil cihaz bağımlılığından kurtarmak istemiş. Oldukça başarılı gözüktüğünü söylemeliyiz.

Walkman küllerinden doğabilir mi bilmiyoruz, ancak donanımlı, kullanıcı arayüzü temiz ve müzik öncelikli bir cihaz almak istiyorsanız göz atmanızda yarar var. Sony, yeni Walkman’i 699 dolardan satışa sunacak.

Sony Xperia XZ1 Compact Ön İnceleme

Sony Xperia XZ1 Ön İnceleme

Sony Xperia XA1 Plus Ön İnceleme

YORUMLAR