Elon Musk Bedava Kebaba Hayır Diyemedi

Elon Musk

Dünyanın en tanınmış isimlerinden bir tanesi olan Elon Musk, Türkiye ziyaretinden sonra birçok yeni Türk takipçi edinmiş ve bu takipçilerine cevap verir olmuştu. Dün akşam itibarıyla kendisine sunulan bedava kebap fırsatına ise teşekkür etmekten geri kalmadı.

Türkiye Tesla şarj istasyonu

Dün akşam saatlerinde Türkiye’ye ile ilgili kendisine gönderilen iki farklı gönderiye cevap veren Elon Musk, ilk olarak önemli bir bilgiyi açıkladı. Türkiye’ye yakın zaman sonra resmi olarak giriş yapmayı planlayan ve ülkenin çeşitli yerlerine şarj istasyonları açarak, Tesla sahiplerinin sorunsuz şekilde seyahat etmesinin önünü açmak isteyen Elon Musk, bu istasyonların hangi bölgelerde olacağını soran bir takipçisine yanıt verdi.

Şarj istasyonlarının bulunacağı noktaları gösterdiği söylenen bir haritayı Elon Musk’a gönderen Utku Şimşek isimli bir Twitter kullanıcısına yanıt veren işadamı, şarj istasyonları Türkiye’nin her yerine olacak dedi.

 

 

Elon Musk’a Kebap Teklifi

Elon Musk Kebab

Verdiği bilgilerin ardından Türkiye’deki Tesla severlerden gelen mesajları cevaplayan Musk, Tesla Türk’ün hazırladığı pankartı es geçmedi. Türkiye’deki Tesla kullanıcıları tarafından kurulan ve çeşitli zamanlarda toplantılar düzenleyen Tesla Türk’ün hazırladığı “Sevgili Elon, beleş Türk kebabı seni bekliyor!” yazısına, “teşekkürler” şeklinde bir yanıt verdi ve gülmeyi ihmal etmedi.