Elon Musk'tan Anıtkabir Paylaşımı

Elon Musk Anıtkabir Atatürk

Dünyanın en ünlü iş adamlarından Elon Musk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Türkiye’ye gelmişti. Öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Elon Musk, bu görüşmenin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti ve Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafla bu anları ölümsüzleştirdi.

PayPal’i sattıktan sonra Tesla Motors isimli bir elektrikli araba üreticisi kuran ve elektrikli arabaların yaygınlaşması için önemli adımlar atan Elon Musk, ilk girişiminin ardından uzay seyahatlerini ucuzlaştırma adına SpaceX’i kurmuştu. Ardından SolarCity ile güneş enerjisi konusuna da el atan Musk, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olmayı başarmıştı.

Bugün itibarıyla Türkiye’ye gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi, sürdürülebilir enerji, Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye'deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında 1 saatten uzun süren bir görüşme gerçekleştiren Elon Musk, bu görüşmenin ardından Anıtkabir’i de ziyaret etti.

Instagram üzerinde 3.3 milyondan fazla takipçisi bulunan resmi hesabında Anıtkabir ziyaretinden bir kare paylaşan Elon Musk, paylaşımına "Atatürk Anıtkabir" yazmayı da ihmal etmedi. Musk böylece Türkiye’deki teknoloji severlerin kalbini bir kez daha kazanmayı başarmış oldu.

 

 

Atatürk Anıtkabir

Elon Musk (@elonmusk)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

YORUMLAR