Elon Musk'ın Tesla Otomobilleri Minecraft'ta Cirit Atıyor

Elon Musk'ın Tesla Otomobilleri Minecraft'ta Cirit Atıyor

İki genç tarafından yönetilen Minecraft stüdyosu Block, süper popüler video oyununun içinde Tesla Model 3'ün otomobilinin bir kopyasını inşa ettiler.16 yaşındaki Brandon Relph ve 19 yaşındaki Florian Funke, otonom arabalara damgasını vuran Tesla 3 otonom aracını Minecraft evrenine dahil ettiler. İki Minecraft hastası genç buna Londra'da düzenlenen Minecraft Kongresinde Elon Musk ile tanıştıktan sonra karar verdiler. İki genç oyuncu kendi kurdukları Block stüdyosunun ana şirketi olan GoCreative Group'un ortak CEO'su olarak görev yapıyorlar.

Bu arada tasarladıkları Tesla 3 modelinin tanıtımında, bu girişken ikili, Minecraft oyuncularından şanslı iki kişiyi bir Tesla ürün lansmanı olan Project Loveday etkinliğine gönderecekler. Bu noktada bu daveti kazanmak için diğer oyuncularında Tesla otomobil tasarlaması gerekecek. Etkinlik, Tesla Model 3'ün lansmanında gerçekleşecek. 31 Mart tarihinde açıklanan Tesla Model 3'ün ilk teslimatı 2017'nin sonunda Project Loveday etkinliğinde yapılacak.

Tesla Model 3, en az 215 mil (346 km) bir menzile sahip olacağı söylenen bir otonom araç. ABD pazarında bu modelinin fiyatının 35.000 ABD dolarından başlayacağı söyleniyor. Tesla Model 3, Temmuz ayında üretime girecek,  şirket, 2017 yılı sonuna kadar bu modeli piyasaya sürmüş olacak. Model 3, Temmuz ayında üretime girecek. Şirket, 2017 yılı sonuna kadar haftada 5,000 adet üretim yapmayı vaat ediyor.

YORUMLAR