En Sonunda Bu da Oldu: QR Kodlu Mezar Taşları

Huzur Mezar isimli mezarlık firması dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve mezar taşlarına karekod eklemeye başladı. Bu karekod sayesinde ölen kişiye bir profil oluşturuluyor ve özgeçmiş ve videolarına profilden bakabiliyorsunuz.

Başta Avrupa olmak üzere 10 farklı ülkeye ihracat yapan Huzur Mezar, mezar taşlarına QR kod yerleştiriyor. Mezarın sahibinin profilini görüntülemeye izin veren bu yeniliğin İsviçre, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerde dikkat çektiği ifade edildi. Huzur Mezar'ın kurucusu olan Aydın Bilen bu hizmetin şu anda sorunsuz olduğunu belirtti.

"Döviz kurlarındaki oynaklıktan dolayı şu an ihracat zamanı. Döviz kurları tam buna uygun. Şu an tüm çalışmamızı üretimimizin yüzde 70-80'ini Avrupa'ya ihraç etme üzerine organize ediyoruz" şeklinde konuşan Bilen, Almanya'daki yüksek maliyetler nedeniyle de bu ülkeden yoğun talep gördüklerini dile getirdi. 

"Karekodlu Mezar Taşı Siparişini Vermek Çocuk Oyuncağı"

Huzur Mezar olarak internetten sipariş aldıklarını ifade eden Bilen açıklamasında "Çok şaşırıyorlar ama olmayacak bir şey değil. Şu anda Türkiye'de 450-500 bayimizle Hakkari'den Edirne'ye geniş ağa sahibiz. Bu ağı, internet üzerine aktardık. Herhangi bir şehirden montaj dahil 150 farklı model internetten görülüp online olarak kredi kartına taksitle sipariş verilebilir." dedi.