En Uzun Soluklu Uzay Macerası EVE Online Kasım’dan İtibaren Bedava

En Uzun Soluklu Uzay Macerası EVE Online Kasım’dan İtibaren Bedava

10 yıldır, belki de daha fazla uzayda geçen çok oyunculu macera ve strateji oyunu EVE Online, Kasım ayından başlayarak Free to Play statüsüne geçecek.

Tamamen ücretsiz olarak oynanacak oyunda, bazı oyun için satın alma seçeneklerinin olacağı elbette kaçınılmaz. Bu aşamada EVE Online iki aşamalı bir oyun tecrübesi de sunacak. Bu aşamalardan biri Alpha Clone State olarak adlandırılmış. Bu seviye tamamen oyuncuların eğitim ve yeteneklerini öğrenme, starateji geliştirme ve MMORPG tecrübelerini sınama şansı veriyor. Diğer aşama ise Omega Clone State olarak tanımlanıyor. Bu bölüm oyunla ilgili her şeye sınırsız erişmenize olanak tanıyor. Normal şartlarda paralı üyelerin şu an faydalandıkları tüm olanaklar bu noktada parasız olarak faydalanılabilecek hale geliyor ve doğrudan oyunun evrenine dalabiliyorsunuz. Ancak EVE Online bilinen tüm MMORPG’lerden oldukça farklı bir disipline sahip olduğu için Alpha Clone State üzerinde uzun süre eğitim seviyelerinde takılmak gerekiyor.

Bu olanaklar hem eski hem de yeni oyuncuların EVE Online’da beraber oyun oynayabileceklerini de müjdeliyor. Aylık zorunlu üyeliğin zaman içinde oyuncu saysını azalttığını ve oyunu terk etmelerinin en önemli sebebi olduğunu savuna EVE Online, bakalım bu stratejiyle eski güzel günlerine dönebilecek mi?

Aşağıda 11 Mayıs 2016'da yayınlanan etkili bir EVE Online ek paketi olan Citadel'in videosunu izleyebilirsiniz. 

YORUMLAR