Endonezya'da Bir Otel Şezlongda Telefon Kullanmayı Yasakladı

Endonezya'da bulunan 5 yıldızlı AYANA Resort and Spa Hotel şezlonda, havuz kenarında telefon ve tüm elektronik aletin kullanımını müşterilerine yasakladı. Telefon ve tüm eletronik cihazının kullanımın yasaklanmasının nedeni ise insanların tatilde gerçekten dinlenmelerini teşvik etmek.

Otel yönetiminin yaptığı açıklamada getirilen kural haftanın her günü sabah saat 9'dan akşam 5'e kadar otel müşterilerinin tüm elektronik aletleri havuz kenarına, şezlonga getirmesi yasak. Otel müşterilerinden tüm elektronik aletlerini odada bırakmasını veya dolaplara kilitlemesi gerektiğini söyledi gayet güzel olan bu kural sayesinde müşteriler gerçekten tatil yapmış olacak.

Otel bu kurala uyanlara ödül verecek

Otel sabah 9'dan akşam 5'e kadar elektronik aletlerini havuzun kenarına, şezlonga getirmeyen müşterilerine "In the Moment" olarak adlandırılan bir kokteyl verecek. Bu kokteyl içeriği hakkında bir açıklama yapmayan otel yönetimi insanları otele davet ediyor. İnsanların bu kural sayesinde daha huzurlu tatil yapması hedefleniyor. Mutlu, huzurlu, sakin şekilde teknolojiden belli bir saat de olsa uzak kalmak isteyenlerin tercih edebileceği otel olabilir.