EVGA'dan Sıvı Soğutmalı Canavar: GTX 970 Hybrid Gaming

EVGA'dan Sıvı Soğutmalı Canavar: GTX 970 Hybrid Gaming

Nvidia'nın en çok sevilen ekran kartlarından olan GTX 970'e ciddi dokunuşlar yapan EVGA, GTX 970 Hybrid Gaming adını verdiği sıvı soğutmalı ekran kartıyla karşımıza çıkıyor.

Oyuncular arasındaki en popüler ekran kartlarından olan GTX 970'e ünlü EVGA firması bir takım eklemeler yaparak GTX 970 Hybrid Gaming adında bir ekran kartını duyurdu. Bir çok kişinin bu ekran kartını tercih etmesine neden olacak eklemeleri yapan EVGA firması ekran kartına en belirgin olacak şekilde sıvı soğutma sistemi eklemiş. Dahili sıvı soğutma sisteminin olması özellikle oyuncular için fazla dikkat çekici olduğu söylenebilir.

Ekran kartında yeni nesil Maxwell mimarisi kullanılmış ve 13 SMM birimi de dahil toplamda 1664 CUDA çekirdeği barındırarak 1140 MHz hızında çalışacak çekilde dizayn edilmiş. Bu verilere göre ekran kartının hali hazırda verilerinde bir değişiklik söz konusu değil ancak maximum hız olarak 1279MHz belirlenmiş olması bir miktar artış olduğunu gösteriyor.

256 Bit veri yolu, 4GB GDDR5 belleği ve 224GB/s bant genişliğiyle stok verilerinde değişiklik olmayan kartın 120mm fan destekli sıvı soğutma ile donatılması sayesinde ekran kartından alınan verimin daha fazla olacağı yönünde vaadler sunuluyor. 400 Dolar liste fiyatı olan ekran kartının sıvı soğutmalı olması nedeniyle diğer ekran kartlarından daha öne çıkması bekleniyor. Kartın tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

1500 - 2000 TL Arası Bilgisayar Toplama Rehberi - Aralık 2015

YORUMLAR