F1 2016'dan İlk Detaylar ve Ekran Görüntüleri Geldi

F1 2016'dan İlk Detaylar ve Ekran Görüntüleri Geldi

Yarış oyunu tutkunları tarafından heyecanla beklenen F1 2016'dan ilk detaylar geliştirici stüdyo Codemasters tarafından paylaşıldı! F1 2016 bu yaz PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkmaya hazırlanıyor.

Codemasters'ın paylaştığı bilgilere göre yeni F1 2016'da şimdiye kadarki en derin kariyer modu yer alacak. Yeni kariyer modunda gerçekçilik önde olmak üzere toplam 10 sezon bulunuyor ve oyunun bağlantılı olduğu pistler de sezonlara göre farklılık gösteriyor.

Araba seçenekleri ve pistlerin yanı sıra bu sene firma, oyun içi kişiselleştirmeye de önem vermiş gibi görünüyor. Oyuncular artık kendi avatar resimlerini seçebilecek, yarış numaralarını belirleyebilecek ve yarış için kendi kasklarını dizayn edebilecekler.

Oyuna takım seçerek başlıyor ve seçtiğiniz takıma göre sezon sezon devam ediyorsunuz. F1 2016 ile birlikte gelecek en güzel özelliklerden birisi de yeni veya klasikleşmiş pistlerde günün hangi zamanında yarışacağınızı seçmeniz. Buna göre hava şartları da değişiklik gösterecek ve olabildiğince gerçek bir F1 deneyimi alacaksınız. Oynanışta olduğu kadar araç, pist ve geliştirme sistemlerinde de pek çok yenilik oyuncuları bekliyor.

Codemasters'ın söylediğine göre F1 2016, seri içerisinde büyük bir sıçrama yaratacak. Yeni oyunla gelecek tonla yenilik içerisinde geliştirilmiş grafiklerden bahsetmeye bile gerek yok. İlk bilgilerin şerefine stüdyonun yayınladığı yeni ekran görüntülerine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR