Facebook At Work Gelecek Ay Yayınlanacak

Facebook At Work Gelecek Ay Yayınlanacak

Daha çok profesyonellere hitap eden sosyal ağ trendini Facebook'ta devam ettiriyor. Facebook at Work ile profesyonel hem kurum, hem birey bazında genel sosyal mecradan ayrılarak daha profesyonel bir ağ altında birleşebiliyorlar. Şimdi ise sosyal medya devi, kendi kurumsal iletişim ve işbirliği ağı ile birkaç hafta içinde bu hizmeti bütün dünyaya yaymayı amaçlıyor. 

Facebook at Work, kişisel Facebook hesabından ayrı bir iş hesabı oluşturulmasına olanak veriyor. Böylelikle iş arkadaşlarınızı sosyal çevrenize dahil etme zorunluluğunuz ortadan kalkıyor, dolayısıyla çalışma arkadaşlarınızla etkileşimde bulunmak için Facebook araçlarını kullanabiliyorsunuz. İş hesabınızı kullanarak paylaştığınız tüm iletiler yalnızca şirketinizdeki çalışan diğer iş arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Facebook at Work kullanmak için şirketinizin Facebook at Work kullanıyor olması gerekiyor.

2014 yılında ilk testlerini yapmaya başlayan ve 2015 yılında da Royal Bank çalışanlarını içine dahil ederek performans gözlemleyen Facebook, bu hizmetini şimdi bütün dünyaya yaymaya hazırlanıyor. Nasıl çalıştığından yukarıda bahsettik, fakat Facebook bu projesini daha büyük işbirlikleri ile geliştirmeyi amaçlıyor. TechCrunch'ın haberine göre Asana'da dahil olmak üzere bazı proje araçlarının Facebook at Work bünyesine dahil edilebileceği konuşuluyor. Çeşitli ortaklıklar kurulursa, Facebook at Work'ün daha çok kullanılacağı da bir gerçek. 

Hizmete katılacak şirketlerin ne kadar bir ücret ödeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat Facebook'un en büyük gücü, zaten herkesin kullanıyor oluşu. İnsanların zaten bir hesabı ve şifresi var, dolayısıyla ayrı bir platforma ihtiyaç duymayacaklar.

Facebook Work Chat Uygulaması Yayınlandı

İşletmelere Özel Facebook Platformu Geliyor

YORUMLAR