Facebook Beğenmedim Butonları Test Yayınına Başladı

Facebook Beğenmedim Butonları Test Yayınına Başladı

Facebook bir süredir “dislike” yani beğemnmedim tuşunu hayata geçireceğini açıklıyordu. Sonunda beğenmedim tuşu test yayınına geçti.

Ancak beklenenin aksine Facebook beğenmedim tuşu bir emoji dizininden oluşuyor. Bu emojiler sadece beğenip beğenmemekle ilgili değil. Aşağıda gördüğünüz gibi çeşitli duyguları ifade ediyorlar. Böylece bir gönderi hakkında birden fazla ifadeyi kullanabilmek mümkün oluyor. Aşağıdaki ifadelerden sadece bir tanesini ilgili iletiye yorum yapmak için kullanabiliyoruz.

Şimdilik İspanya ve İrlanda’da testi yapılan bu yeni emoji setinin çok yakında dünya çapında yayınlanması bekleniyor. Facebook “dislike” butonunun bir tek butondan ziyade bir emoji seti olabileceği daha önce de haberlerimiz arasında yer almıştı. Bundan böyle Facebook üzerinde gerçekten üzücü ya da hoşumuza gitmeyen bir ileti gördüğümüzde bir tek “like” tepkisi vermekten de kurtulmuş olacağız.

İletilere farklı ve gerçek tepkilerin bu emojilerle verilebiliyor olmasının Facebook kullanıcılarının hoşuna gideceği düşünülüyor.

Facebook Avrupa Birliği Davasını Kaybetti, Genç Hukuk Öğrencisi Facebook'u Dize Getirdi

YORUMLAR