Facebook Dağınık Bulunan Tüm Hizmetlerini Bir Çatı Alında Topluyor

Facebook Dağınık Bulunan Tüm Hizmetlerini Bir Çatı Alında Topluyor

İnternet dünyasının en büyük sosyal medya topluluğu Facebook, bünyesinde mevcut bulunun tüm platformları bir çatı altında toplamaya karar verdi. Bu karar çok yakında Facebook, Messenger ve Instagram gibi popüler platformların tek merkezden kullanılabilmesine olanak verecek.

Milyarlarca kullanıcıya hitap eden Facebook, popüler uygulamalarını tek çatı altına toplayarak, üyelerine daha hızlı sosyal medya tecrübesi sunmayı amaçlıyor.  Kullanıcılara kırmızı bir ikonla gösterilecek bildirimlere tıkladığınızda istediğiniz platformun bildirimine kolayca ulaşabileceksiniz. Bu noktada sosyal medya üzerinde alacağınız tüm bildirim ve haberleri eş zamanlı olarak takip edebilme şansına ulaşabilecek ve adı geçen platformlarda hiçbir hareketi kaçırmayacaksınız.

Facebook bu yenilikle ilgili olarak hafta sonunda, sosyal medya kullanıcılarının daha hızlı ve daha kolay iletişime geçmesi için küçük bir test yaptıklarını açıklayarak, "Kullanıcılara Facebook ailesindeki programlar arasında daha hızlı geçiş yapabilecekleri yeni yollar aramaktayız." açıklaması yaptı. Facebook bu yeniliğin ardından kullanıcıların sosyal medya hakimiyetlerinin artacağını, bir tek tıkla tüm platformların kolaylıkla kontrol edilebileceğini düşünüyor. Tüm bildirimleri tek bir hareketle görmek büyük olasılıkla istemediğiniz onlarca iletiyi de görmeniz anlamına geleceğinden, kullanıcıların bu duruma alışmalarının sıkıcı bir süreç olabileceği de tartışılıyor.

Facebook Messenger Lite Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Facebook Messenger Oyunları Kullanıma Açılıyor

Facebook Messenger Oyun Özelliğine Odaklanıyor

YORUMLAR