Facebook Etkinlikleri Tek Bir Uygulamada

Facebook Etkinlikleri Tek Bir Uygulamada

Her gün 100 milyondan fazla kişinin kullandığı Facebook Etkinlikler, artık ayrı bir uygulama olarak var. İlk olarak iPhone kullanıcılarına sunulan etkinlikler uygulamasıyla Facebook üzerinde düzenlenen milyonlarca etkinliği takip etmek kolaylaşacak, etkinlik arama süresi kısalacak.

Facebook’un geçtiğimiz günlerce yayınlandığı Events Türkçe adıyla Etkinlikler uygulaması, birçoğumuzun sıklıkla kullandığı veya bildirim ekranına düşen etkinlik davetlerini tek bir yerde topluyor. Kullanıcılar Facebook üzerinden oluşturulmuş etkinliklere bölge, zaman ve kategori bazlı seçim yaparak ulaşabiliyor ve etkinliği kaçırmamak için tek dokunuşla takvimlerine ekleyebiliyor.

Facebook etkinlikleri kullanıcının isteği doğrultusunda filtreleyerek sunmanın yanında kişinin beğendiği sayfalara ve arkadaşlarıyla yaptıklarına bakarak ta önerilerde bulunan Facebook Events (Facebook Etkinlikleri) uygulaması üzerinden etkinlik oluşturma, açma mümkün değil. Sadece etkinlik takibi yapılabildiğini belirtelim.

Facebook Etkinlikler uygulaması şu anda Amerika App Store’da indirilmeye açılmış ancak desteklenen diller arasında Türkçe’nin de olması yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya açılacağının göstergesi.

Facebook, İkinci El Alışveriş Yapılabilecek Facebook Marketplace Servisini Açıyor

YORUMLAR