Facebook, Fare İmlecinizin Hareketlerinden Veri Toplayabilir

Facebook, Fare İmlecinizin Hareketlerinden Veri Toplayabilir

Facebook, gün geçmiyorki yeni teknoloji ve özellikler ile karşımıza gelmeden dursun. Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya ağı olan Facebook, kullanıcı aktivitelerinin verilerini toplamak için yeni teknolojiler geliştirdi.

Henüz test aşamasında olan yeni özellikler ile Facebook, fare imlecinizin hareketlerinden bile sizin hakkınızda veri toplayabilecek. Küçük bir grup kullanıcı ile test aşamasına başlanılan yeni teknolojinin ne zaman tüm kullanıcılar için uygulanacağı hakkında henüz belirli bir tarih yok.

Toplanan veriler, ürün gelişimi ve reklamcılık gibi farklı alanlarda kullanılabilir. Kullanıcıların fare imlecini ekranın en çok hangi bölgesine getirdiğini analiz ederek daha verimli reklamlar yayınlayabilecek olan Facebook'un, bu yeni teknoloji özelliğini reklam alanında kullanması beklenmiyor. Çünkü Facebook, 2013 yılının her çeyreğinde reklam gelirlerini büyük oranlarda arttırmakta.

Facebook'un konu hakkında yaptığı açıklamada, kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için sürekli çalıştıklarını ve bu yeni teknolojinin de gelecekteki ürünler ve varolan ürün gelişimleri için kullanılacağı belirtti. Fare imleci ile toplanan verileri reklam alanında kullanmayı düşünmediklerini belirten Facebook yöneticileri, kullanıcıları için her zaman yeni özellikler geliştirerek, uygulamaya geçmeden önce test aşamalarının yapıldığını söyledi.

DriverPack Solution İncelemesi

YORUMLAR