Facebook Haber Kaynağına 360 Derece Video Özelliği Geliyor

Facebook Haber Kaynağına 360 Derece Video Özelliği Geliyor

Mark Zuckerberg, F8 Geliştiriciler Konferansında Facebook kullanıcılarına yeni bir müjde verdi. Artık Facebook Haber Kaynaklarımıza 360 derece video yükleyebilecek ve seyredebileceğiz.YouTube’un 360 derece videolara izin vermeye başladığını YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Bu modaya Facebook da hızla ayak uydurdu. Facebook çok yakında Haber Kaynağı sayfalarında 360 derece video kullanımına olanak vermeye başlayacak.

Bu tip videolar çekebilmek için özel kameralara ihtiyacımız olacak ama bu kameralar çok pahalı cihazlar değil. Facebook bu yeni içerik düzeniyle Haber Kaynağı sayfalarının son derece zenginleşeceğini düşünüyor.

Facebook’un bundan sonraki adımı sanal gerçeklik olacak. Zaten Oculus’un sahibi olan dev sosyal medya şirketi, bir süredir sanal gerçeklik konusunun nasıl kullanılacağı hakkında bazı demeçler veriyordu. Facebook’un sanal gerçeklik uygulamalarının nasıl olabileceği hakkında Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda haberimizi de takip edebilirsiniz.

Zuckerberg uygulama geliştiricilere kapılarını açtığından bu yana, daha fazla Facebook Messenger ve Facebook sosyal ağ haberi ile karşılaşacağız gibi görünüyor. 

Facebook Creative Accelerator Programına Türkiye'yi de Dahil Etti

Facebook, Cinsiyet Ayarlarını Kişiselleştirilebilir Yaptı

WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor

YORUMLAR