Facebook Hikayeleri Herkese Açık Olarak Paylaşılabilecek

Facebook Hikayeleri Herkese Açık Olarak Paylaşılabilecek

Facebook hikaye paylaşımlarımızı daha önce arkadaşlarımız görebiliyordu. Alınan kararla birlikte bu özellik değişecek. Artık hikaye paylaşımlarımızı istersek herkese açık olarak paylaşabileceğiz.

Snapchat'in özelliği ile paylaşılan gönderiler 24 saat boyunca görüntülenebilir oluyordu. 24 sonra ise paylaşılan gönderi siliniyordu. Snapchat'i satın almaya çalışan Facebook, başarısız olunca özelliği kendi platformlarına entegre etme kararı almıştı. Önce Instagram üzerine entegre edildi ve kısa süre içerisinde kullanıcılar bu özelliğe alıştı. Aynı özellik sonrasında Facebook üzerine de entegre edildi. Son olarak da mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler yazılım olan Whatsapp'a entegre edildi. 

Facebook'ta da bir hayli kullanılan hikayeler özelliğine yeni bir güncelleme geliyor. Yeni gelen güncelleme ile daha önceden sadece arkadaşlarımızın görebildiği hikayeler artık herkese açık olarak paylaşılabilecek. Bu yeni özellik Facebook hikaye paylaşımlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak. Instagram'ın hikaye özelliğini kullanan ünlüler bu sayede daha fazla insana ulaşabiliyordu. Bu durum Facebook için de gerçekleşecek gibi görünüyor.

Facebook Hikayesi Herkese Açık Olarak Nasıl Paylaşılır?

Facebook hikayelerinizi herkesle açık olarak paylaşmak için hikayenizi oluşturun ve gönderin. Daha sonrasında hikayenizi görüntüleyin ve sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Hikaye Ayarları adı altında bulunan "Herkese Açık" butonuna dokunun. Artık hikayelerinizi herkes görebilir.

WhatsApp'a Yeni Güncelleme Kapıda!

Jeff Bezos, Bill Gates'i Tahtından Ederek Dünyanın En Zengini Oldu

YORUMLAR