Facebook iOS Uygulamasına Çevrimdışı Paylaşma Özelliği Geldi

Facebook iOS Uygulamasına Çevrimdışı Paylaşma Özelliği Geldi

Sosyal ağ devi Facebook, iOS uygulaması için önemli yenilikler ve performans iyileştirmeleri içeren güncellemeyi yayınladı. Özellikle internet bağlantı sorunu yaşayan ve eski iPhone ve iPad kullanıcılar bu güncellemeyi kesinlikle indirmeli.

Mobil platformda aktif 1 milyar kullanıcıya ulaşan Facebook, iOS uygulamasını 10.0 sürümünü güncelledi. Geçtiğimiz gün yayınlanan güncelleme ile birlikte uygulamaya çevrimdışı gönderi özelliği geldi. Artık ister internet bağlantınız zayıf olsun, ister uçak modunda olun, isterseniz de çevrimdışı konumda olun, Facebook’ta paylaşımda bulunabileceksiniz. İnternet bağlantınızın aktif olması durumunda paylaştığınız tüm içerikler otomatik olarak yüklenmiş olacak. Çevrimdışı paylaşımın yanı sıra Facebook’a herhangi bir içerik yüklemeden önce o içerikte düzenleme yani ön izleme yapabileceksiniz. Güncellemenin olmazsa olmazlarından performans iyileştirmeleri bu sürümde de mevcut. Özellikle eski bir iPhone ve iPad kullanıcı iseniz Haber Kaynağı daha hızlı bir şekilde yüklenecek.

Facebook’un ayrıca iOS uygulaması için Google Now kart sistemine benzer bir özelliği ekleyeceği, şu anda test aşamasında olduğu belirtiliyor. Facebook kartları nerede olduğumuz, ne yapacağımız hakkında bilgiler sunacak. Örneğin bir kullanıcı bir kafede check-in yaptığında Facebook daha önce orada check-in yapmış arkadaşlarımızı listeleyecek. Facebook kartları Facebook’un standart mavi renginden farklı renkler içerecek. Konum tabanlı kartlar kırmızı, fotoğraflar sarı ve doğum günleri mavi renkte olacak.

Facebook iOS uygulamasının güncel sürümüne Tamindir aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde erişebilir ve telefon / tabletinize yükleyebilirsiniz:

Twitter'a ''Sessize Al'' Özelliği Geliyor

YORUMLAR