Facebook Messenger Oyun Özelliğine Odaklanıyor

Facebook Messenger Oyun Özelliğine Odaklanıyor

Kısa zamanda üst üste yenilikleri bünyesine katan Facebook Messenger, bu hafta bazı seçkin Android kullanıcıları için hizmete sunduğu bir güncelleme ile uygulamanın düzenini tamamen yeniliyor. Devam eden yenilenme sürecinde Facebook Messenger’ın oyun özelliklerine hayli önem vermesi de dikkat çekti.

Kendi bünyesindeki bir diğer sosyal medya platformu olan Instagram’ın hemen hemen iki katı kadar kullanıcıya sahip olan Facebook Messenger; grup konuşmaları, birebir konuşmalar ve aktif arkadaşlar olmak üzere mesajlaşmayı üç sekmeye bölerek mesajlaşma özelliklerini işlevselleştirmişti. Uygulamanın en önemli sekmeleri olarak görülen bu üç sekmenin yanı sıra Facebook Messenger’da oyun oynama özelliklerinin de üzerinde durulduğu görülüyor.

Klavyenin hemen üzerindeki bölümde sağ alt köşede yer alan joystick ikonunda da geliştirme yapan Facebook Messenger, Anlık Oyun koleksiyonuna hızlı bir erişim sağladı. Ayrıca Facebook Messenger’a Pac-Man, Space Invaders ve Snake gibi klasiklerle beraber yeni oyunlar da eklenerek oyun çeşitliliği artırıldı.

Facebook Messenger’ın önceki sürümlerinde Anlık Oyun özelliğine erişim çok daha dolaylıydı. Daha önce oyun oynamak isteyen arkadaşlarınıza konuşma ekranındaki “+” ikonuna tıklayarak istek gönderirken, tek kişilik oyun oynamak istediğinde kullanıcılar kendileriyle bir konuşma ekranı açıp “+” ikonuna tıklayarak oyun başlatabiliyordu.

Geçen yıl kapalı beta olarak kullanıcılara sunulan Anlık Oyun platformu, bu ayın başında tüm kullanıcılara açılmıştı. Son güncellemenin ise ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı kestirilemiyor. Son zamanlarda yenilik üstüne yenilik getiren Messenger, diğer platformlardan aşina olunan hikaye özelliğini de uygulamaya katmıştı. Ancak Facebook Messenger'ın dallanıp budaklanmasından sıkılan kullanıcılar için Facebook Messenger Lite, uygun bir seçenek olarak görünüyor.

Facebook Messenger Lite Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Facebook Messenger Oyunları Kullanıma Açılıyor

YORUMLAR