Facebook Messenger'ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti

Facebook Messenger'ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti

2 yıl önce Facebook'un mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülen, ancak zaman içerisinde Facebook'tan ayrılarak kendi başına bir uygulama haline gelen Facebook Messenger bugün itibariyle aylık 1 milyar aktif kullanıcı sınırına ulaştı.

Facebook'un anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Facebook Messenger gelen son istatistiklere göre aylık 1 milyar aktif kullanıcı sınırına ulaştı. Facebook Messenger'dan sorumlu şef David Marcus tarafından yapılan açıklamayla bildirilen sayı, Messenger'ın her geçen gün büyüdüğünü de kanıtlamış oldu. Facebook'un sahibi olduğu bir başka mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp da geçtiğimiz Şubat ayında aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Açıklamalarını kullanıcılara teşekkür ederek bitiren Marcus, insanların iletişimini kolaylaştıracaklarını da sözlerine ekledi.

Messenger'a ait diğer istatistikler

Facebook ana uygulamasının aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde Messenger'ın büyüme payı daha fazla göze çarpıyor. Instagram'ın da sahibi olan Facebook, Instagram ile de aylık 500 bin aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Böylece sosyal medya devi Facebook, 3 farklı uygulamasıyla neredeyse herkesi bir çatı altında toplamayı başardı. Öte yandan Messenger'ın barajı aşmasını kutlayan Facebook, bu olayı kullanıcılarına renkli bir şekilde duyurdu. Facebook'un Messenger'a eklediği ufak eklentiye göre arkadaşlarınıza balon emojisi yolladığınızda ekranda beliren balon animasyonlarını görebilirsiniz. Hatırlayacağınız gibi buna benzer bir eklenti Anneler Günü'nde de karşımıza çıkmıştı.

Facebook Messenger'ın Android Sürümüne Instant Articles Desteği Geldi

Facebook Messenger'a 3D Touch Desteği Geldi

WeChat'in Chatbotcusu Facebok Messenger'a Geçti

YORUMLAR