Facebook 'Movies' Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook 'Movies' Özelliğini Test Etmeye Başladı

Bir haberde söz konusu olan konu Facebook olduğu zaman, yeni bir özelliğin hızla test edilip hizmete sunulması çok şaşırtmıyor bizi. Facebook, yeni özelliği olan 'Movies' ile sinema bileti pazarlamaya da soyunuyor.

Ancak, bu girişim Facebook'un bu anlamda yaptığı ilk hamle değil. Sosyal medya devi daha önce de Ticketmaster ve EventBrite gibi altyapılarla bilet satışı yapma özelliğini geliştirmeye çalıştığını duyurmuştu. Sonunda Facebook, Movies özelliğinin kullanılarak sayfalarından bilet satın alınmasının başlayacağının müjdesini verdi.

Şimdilik ABD'de sinema tutkunlarının hizmetine giren bu özellik, yakın zamanda vizyona girecek olan filmlerin de takibini kolaylaştırıyor. İzleyicilerde bir beklenti oluşmasını ve vizyonun takip edilebilmesini mümkün kılıyor. Vizyondaki filmlerle ilgili gösterim saatleri ve kullanıcıya yakın sinema salonlarını da detaylandıran bu özellik, ABD'de popüler bilet servisleri olan Fandango ve Atom Tickets altyapılarını kullanıyor.

Kısaca Facebook, kullanıcılarının tüm sosyal ve bireysel hayatlarında kendi sayfalarından ayrılmaması için basit ama değerli bir yöntemi daha bünyesine dahil ediyor.

Facebook, Tinder Gibi Çöpçatanlık Yapmaya Hazırlanıyor

Artık Instagram Hikayelerinizi Facebook’ta da Paylaşabileceksiniz

YORUMLAR