Facebook: "Reklamlarımızdan Neden Memnun Değilsiniz?"

Facebook: "Reklamlarımızdan Neden Memnun Değilsiniz?"

Facebook kullanıcılarının en fazla dert yandığı konulardan bir tanesi olan sporsorlu içerikler artık daha sıkı bir kontrol mekanizmasından geçirilecek. Söz konusu bu mekanizmanın işleyişi ise tamamen kullanıcıların kontrolü altında.

Söz konusu bu sistemle birlikte akışınızda beliren ve tıkladığınızda istenmeyen sonuçlar doğurabilme potansiyeline sahip olan içerikleri artık kapatabilme şansına sahipsiniz. Fakat bu aşamada Facebook sizden reklamı neden kapattığınız hakkında bir ankete katılmanızı istiyor. Merak etmeyin anket tek sorudan oluşuyor ve sadece dört seçenek var.

Size sunulan; „Bunu görmek istemiyorum“, „Bu markadan gelen tüm reklamları engelle“, „Bildirimler al“, „Gönderiyi sitene göm“ gibi şıklar mevcut, bunu herkes zaten biliyor. Bunlar arasından o anki fikrinize en uygun olanı seçip Facebook’a bilgi gönderebiliyorsunuz.

Yeni mekanizmada çarklar bu aşamadan sonra dönmeye başlıyor ve Facebook size neden böyle bir şey yaptığınızı soruyor. Sunulan seçenekler arasında „içerik bana uygun değil“, „sürekli görmekten sıkıldım“, „saldırgan veya incitici içerik“ gibi ithamlar var. Reklamın sizi rahatsız etme çerçevesine göre bunlardan bir tanesini işaretleyebiliyorsunuz. Geri kalan işlemleri Facebook yürütüyor ve gerekirse reklam banlanıyor.

Facebook Kendini Yok Eden Gönderiler Özelliğini Test Ediyor

YORUMLAR