Facebook, Yeni Profilleri Tüm Kullanıcılara Açtı

Facebook, Yeni Profilleri Tüm Kullanıcılara Açtı

Her gün 1 milyardan fazla kişinin ziyaret ettiği sosyal ağ Facebook’da beklenen profil değişikliği nihayet gerçekleşti. Geçtiğimiz sene duyurusu yapılan ve bir süredir yurt dışındaki kullanıcıların ufak bir bölümüne açık olan yeni profil düzeni artık ülkemizde de aktif.

Şubat ayının ilk haftasında 12. yaşını kutlayan sosyal ağ devi Facebook’ta günlük aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda ve neredeyse her ay yeni bir özelliğiyle tanışıyoruz. Mobil, masaüstü tüm platformlarda sıklıkla güncellenen sosyal ağa kazandırılan yeni özellik kullanıcı profillerine yönelik.

Aslında mobil dostu Facebook profilleri yeni değil. Uzun süredir kullanımda ancak ülkemize yeni gelmiş durumda. Yeni profil düzenine genel olarak baktığımızda kullanımın kolaylaştırıldığı göze çarpıyor. Ortalanan profil resmi göze daha hoş gelirken profil resminin altına konumlandırılan durum güncellemesi, bilgileri günceleme, hareketler dökümü gibi hızlı seçenekler güzel düşünülmüş; kullanımı kesinlikle kolaylaştırıyor. Hakkında, fotoğraflar ve arkadaşlar bölümünde herhangi bir değişiklik yapılmamış.

Facebook'ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR