Facebook,100 Küresel Markayı Geride Bırakıp Zirveye Oturdu

Facebook,100 Küresel Markayı Geride Bırakıp Zirveye Oturdu

En Büyük 100 Küresel Marka arasından Facebook, tüm rakiplerini geride bıraktı. Bu araştırmaya göre, Facebook dünyanın en sevilen markası olarak seçildi.

Teknoloji pazarında dengelerin iyice değiştiğine dikkat çeken ve yeni açıklanan En Büyük 100 Küresel Marka listesinde Facebook'un hemen arkasında Amazon, eBay, ve Apple, gibi markalar yer alıyorlar.

İşin daha da ilginç olan yanı ise şu, yapılan sıralamada ilk 20 de şirket arasında Google, Samsung hatta Coca Cola'nın bile yer almaması tüm dengelerin değiştiğini gösteriyor.

"Kurumsal sosyal analitikte küresel bir lider" olduğunu iddia eden NetBase'in yaptığı araştırmaya bakacak olursak, bir yıl boyunca Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr ve diğer binlerce kaynaktan oluşan sosyal medya genelinde yapılan "marka" değerlendirmeleri, bu yıl neredeyse baştan aşağı yenilenmiş gibi görünüyor. Mayıs 2016'dan, Temmuz 2017'ye kadar yapılan değerlendirmelerin sonuçları biraz şaşırtıcı gibi görünse de aslında durum, dev teknoloji ve endüstri şirketleri için neredeyse tam bir hayal kırıklığı olarak değerlendirilebilir.

Trendlere bakacak olursak, Facebook teknolojik olarak hemen herkesin ve kesimin gerçek duygularına tercüman olmuş diyebiliyoruz. Bir sosyal medya şirketinin, bir çok değişime ve gelişmeye imza atmış şirketten daha çok beğenilmiş olması, hatta "sevilen marka" unvanını kazanması derin düşünüldüğünde biraz garip geliyor. 

Facebook, Pazar Yeri Uygulamasını 17 Ülkede Daha Açıyor!

Hayatınızı Kolaylaştıracak Facebook İpuçları

Facebook Bağımlılığı Beyni Küçültüyor

YORUMLAR