Facebook'a Sohbet Odası Özelliği Geliyor

Facebook'a Sohbet Odası Özelliği Geliyor

TechCruch tarafından yapılan haberle birlikte Facebook'un arkadaşlar arasında kullanılabilecek olan bir sohbet odası uygulaması üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında popüler sosyal ağ konuyla ilgili resmi açıklamayı CNET'e yaptı ve çıkan haberlerin doğru olduğunu bildirdi.

Yeni geliştirilen sohbet odası özelliği sayesinde Facebook kullanıcıları ana sayfaları üzerinde yer alan sohbet odası aç butonu yardımıyla yeni bir sohbet odası açabilecek ve bu sohbet odasının yöneticisi konumunda olacaklar. Ardından arkadaşları tarafından yeni bir sohbet odası oluşturulduğunu gören kullanıcılar davetiyeye gerek olmadan doğrudan sohbet odasına giriş yapabilecekler.

Tabii ki açılan yeni sohbet odaları diğer arkadaşlarınızın yayın akışlarında görüntülenecek ve bu şekilde arkadaşlarınız sizinle sohbet etmek için davetiyeye ihtiyaç duymadan, oluştuduğunuz sohbet odasına giriş yapabilecekler. Başlangıç için sadece yazarak sohbet edilebilecek olan servis, eminiz ki zaman içerisinde geliştirilerek Google Hangouts kadar fonksiyonel bir hal alacaktır.

Facebook sohbet odaları anlaşılan o ki halihazırda varolan Facebook Grupların yerini alacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere Facebook Grupları üzerinde aynı düşünce ve konular üzerinde fikir birliğinde olan kullanıcılar bir arada toparlanarak sohbet edebiliyorlar. Facebook geliştirmekte olduğu sohbet odaları özelliği sayesinde kullanıcıları site üzerine daha çok bağlamayı ve daha etkileşimli bir sosyal ağ yaratmayı hedefliyor. Eminim ki yeni uygulamanın yayına başlamasının hemen ardından mobil uygulamalar da hızlı bir şekilde yayına sunulacaktır.

Facebook'un üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü sohbet odalarının ne zaman aktif olarak kullanılabileceğiyle ilgili sosyal ağ tarafından net bir açıklama yapılmamış olsa da en kısa süre içerisinde sohbet odası uygulamasının kullanıcılara tanıtılması bekleniyor.

Motorola Logosunu Yeniledi

YORUMLAR