Facebook Kadınlar İçin Güvende Kalma Kılavuzu Yayınladı

Facebook Kadınlar İçin Güvende Kalma Kılavuzu Yayınladı

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, Facebook.com, TechchSafety ve NNEDV işbirliği ile kadınlar için Facebook’ta Güvende Kalma Kılavuzu yayınlandı. Kılavuz, gittikçe çetrefilleşen sosyal medya alışkanlığının kadın kullanıcılar için doğuracağı tehlikelerden onları uzak tutabilmeyi hedefliyor.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, Facebook ve National Network to End Domestic Violence (NNEDV) bir araya gelerek kadınların Facebook üzerinde güvende kalabilmesi için bir kitapçık hazırladı. U.S. National Network to End Domestic Violence'ın (ABD Aile İçi Şiddeti Önleme Ulusal Ağı) Emniyet Ağı Teknolojileri Projesi dahilinde, aile içi şiddet, arkadaşlık suistimali, internette takip ve taciz mağdurları için çevrimiçi emniyet konusunda eğitimler veriyor. Facebook’ta Güvende Kalma Kılavuzu'da 3 ana adımda sosyal medyada kadınların güvenliklerini nasıl sağlamlaştırarak sürdürülebilir hale getireceğini anlatıyor.

Kılavuzun ilk bölümü hesap güvenlik ayarlarının ve hesaba bağlı bildirimlerin nasıl güçlü tutulabileceğini anlatıyor.  Bu bölümde şifrelerin korunması için yapılması gerekenler, sosyal çevre kontrolleri ve lojistik ipuçları yer alıyor. Facebook güvenlik kontrollerinin nasıl kullanılacağı da bu bölümde anlatılıyor.

İkinci bölümde ise gizlilik ayarlarının nasıl kullanılacağı hakkında detaylı ipuçları yer alıyor. Facebook üzerinde gizlilik kontrolü yapabiliyor olmanın detayları bu bölümde yer alıyor.

Üçüncü bölümde ise güvenilir bir sosyal ağ yaratabiliyor olmanın önemi ve yöntemlerinden bahsediliyor. Yayınlanan bu kılavuza hemen ulaşmak için bu linki tıklamanız yeterli oluyor. 

Facebook'un Yeni Güvenlik Kontrollerini Gözden Geçirdiniz mi?

Facebook'un Yeni İpuçları İle Hesabınız Artık Çok Daha Güvenli Olacak

YORUMLAR