Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

Facebook'un Oculus'u satın almasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Bu cephede bazı gelişmeler var. Facebook sanal gerçeklik içerikleri yaratarak, Facebook ünlüleri ve kullanıcılarıyla paylaşmaya hazırlanıyor.

Facebook'un ürün müdürü Chris Cox Oculus Rift kullanılarak çok yakında Facebook üzerinde sanal gerçeklik içeriklerine ulaşılabileceğini, ünlülerin de bu uygulamaları kullanarak çeşitli interaktif etkileşimlerde bulunabileceklerini açıkladı. 

2 milyar dolar verilerek satın alınan Oculus cephesinde Facebook tarafından yapılan bu açıklama hala çok fazla bir şey etmiyor. Facebook kullanıcıları Oculus Rift ve Facebook birleşimi ile ilgili fazla bir şey görmediler.

Cox özellikle ünlü Facebook kullanıcılarının sanal gerçeklik içerikleri oluşturarak hayranlarıyla bu şekilde bir araya gelebileceklerini söyledi. Cox’a göre yeni tasarlanan sanal gerçeklik içerik üretimi Beyoncé'nin çok ilgisini çekebilirmiş. Bu tür sanal gerçeklik içeriklerinin kullanıcılar tarafında da üretilerek paylaşılabileceğini söyleyen Cox, sosyal medyada bir devrim yaratılacağından da bahsetti.

Chris Cox Oculus temelli sanal gerçeklik içeriklerinin farklı bir tecrübe yaratacağını savururken, tüm bu anlattıklarının ne zaman olabileceği hakkında bir açıklama yapmadı ve tüm proje bir fanteziymiş gibi havada kaldı. 

Facebook'un Yeni Uygulaması Facebook Lite Yayınlandı

Facebook Menlo Park Ofisi

Oculus Rift İle Tanışın

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Dalış Oyunu Oynamak

YORUMLAR