Facebook'un Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı Milyarı Aştı

Facebook'un Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı Milyarı Aştı

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servisi Facebook, 2013'ün son çeyreği ile ilgili ilginç istatistikler yayınladı. Hemen hemen hepimizin akrabaları ve arkadaşlarının bazen bir, bazen birden fazla Facebook hesabı bulunmakta.Ülkemizde bu derece yaygın olarak kullanılan Facebook'un dünya çapındaki durumu da bundan farklı değil. Dünyanın birçok ülkesinde Facebook en yaygın olarak kullanılan sosyal medya hizmeti niteliğinde. Facebook'un yayınladığı son rakamlar da bu durumu kanıtlamakta. Yayınlanan istatistiklere göre Facebook tam olarak ayda 1.23 milyar kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor.

Bunun yanında Facebook'un günlük aktif ziyaretçi sayısı 2013 yılının Aralık ayında 757 milyonu geçmiş. Bu rakam neredeyse Türkiye'nin toplam nüfusunun 10 katına eşit. İstatistiklerde yer alan bir başka ilginç bilgi ise aylık aktif mobil ziyaretçi sayısının 945 milyona ulaşmış olması.

Facebook'un mobil kullanımının toplam kullanım rakamının yüzde 77'sini oluşturması geçtiğimiz yıllarda mobil cihazların ve internete erişimin ne derece artış gösterdiğini sergiliyor. Facebook da bu rakamlar doğrultusunda moıbil versiyonundaki reklam aktivitesini arttırarak gelirini arttırdı.

Facebook hemen hemen her mobil platform için mobil uygulamasını yayınlamış durumda. Facebook Mobil uygulamalarını indirmek için:

World of Warcraft'ın Çarpıcı Detayları Açıklandı!

YORUMLAR