Facebook'un SIRI ve Cortana'ya Rakip Sanal Asistanı M Test Sürüşüne Başladı

Facebook'un SIRI ve Cortana'ya Rakip Sanal Asistanı M Test Sürüşüne Başladı

Temmuz ayında Facebook içinde çalışanlarca test edilen Facebook MoneyPenny (M) sanal asistanı, Kaliforniya’da Facebook kullanıcılarının hizmetine açılıyor.

Facebook MoneyPenny adında bir sanal asistan uygulaması üzerinde bir süredir çalışıyordu. Bu uygulamayı ilk önce Facebook karagahı içerisinde uygulama geliştiriciler ve çalışanlarıyla test eden sosyal ağ, şimdi uygulamayı gerçek kullanıcı arenasına çıkarıyor. Ancak sadece Kaliforniya’da kullanıma açılacak olan Facebook M sanal asistanı tüm dünyaya ne zaman açılacak henüz kesin değil.

Facebook M, Facebook Messenger ile entegre olarak çalışacak. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre M, bir sosyal ağ üzerinde kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeteneklere sahip. Facebook M sosyal ağ kullanıcılarının kişisel alışkanlıklarıyla beraber öğrenen ve gelişen bir altyapıya sahip. Yani Machine Learning tabanlı bir uygulama. Sosyal ağdaki tüm hareketlilik bkullanıcılarla hizmet için saklanarak yeri geldiğinde değerlendirilecek. Böylece Facebook M her sorunun altından kalkabilecek ve hızla öğrendiği için taleplere tatminkar cevaplar verebilecek.

Facebook’un amacı Messenger uygulamasını dünyanın en çok kullanılan ve bir numaralı anında mesajlaşma ve iletişim platformu yapmak. Facebook M’in de bu platforma dahil edilmesinin sebebi de bu.

Facebook Messenger Artık Web Üzerinde

Facebook Messenger Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

YORUMLAR