Facebook'un Tarihte Bugün Özelliği Rekor Kırıyor

Facebook'un Tarihte Bugün Özelliği Rekor Kırıyor

Facebook’un geçmiş paylaşımlarımızı görüp bizlere nostaljik dakikalar yaşattığı Tarihte Bugün özelliği rekor kırıyor. 150 milyon Facebook üyesi şu anda bu özelliği kullanıyor.

1 yıl kadar önce bizlerle buluşan Tarihte Bugün özelliği sayesinde Facebook bizlere ara ara eski paylaşımlarımızı gösteriyor ve güzel anılarımızı tekrar hatırlatıyor. Aynı Twitter’ın #myfirsttweet aracı gibi Tarihte Bugün de aynı amaca hizmet ediyor.

Bugün açıklanan raporlara göre Facebook’un bu özelliği, şu an 60 milyon aktif günlük kullanıcıya ve 155 milyon aboneye ev sahipliği yapıyor.

Facebook tabii ki bu konuda yine kullanıcılarını düşünüyor. Tarihte Bugün özelliğinin algoritmasını tamamen kullanıcıların mutlu şeyler görmesine ayarlayan Facebook, sistemi daha da geliştirmeye devam ediyor. Özellikle üzücü ve gereksiz paylaşımları bloklayan bu algoritma, kullanıcıların gerek eski sevgilileriyle ilgili fotoğraflarını, gerekse diğer üzücü fotoğrafları görmesini engelliyor.

Eğer siz de aktif olarak Facebook kullanıyorsanız, Tarihte Bugün özelliğini mutlaka görmüşsünüzdür. Siz de bu özelliği aktif olarak kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Facebook Bildirimlerini Engelleme Rehberi

Facebook Lite Facebook'tan Çok Daha Hızlı Yükseliyor

YORUMLAR